Włosi wściekli na Ryanaira. Szefowie linii wezwani na dywanik

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego wezwał w trybie pilnym przedstawicieli linii Ryanair w związku z odwołaniem przez nią w tym kraju 700 lotów. Włoskie media podają, że urząd uświadomi przewoźnikowi w czwartek powagę sytuacji, w jakiej znaleźli się pasażerowie.

Podjęte też zostaną rozmowy na temat poszukiwania takich rozwiązań obecnej sytuacji, aby najmniej odbiły się na podróżnych, którzy w tych dniach dowiadują się o tym, że ich loty zaplanowane na wrzesień i październik zostały odwołane.

Agencja Ansa dodaje, że już przed tym pilnym spotkaniem rozpoczął się we Włoszech „skrupulatny monitoring” działalności tanich irlandzkich linii.

Rezygnację z lotów firma tłumaczy problemami wynikającymi z urlopów członków załóg.

Włoski związek pracowników transportu z lewicowej centrali Cgil zwrócił się do Ministerstwa Transportu w Rzymie z wnioskiem o natychmiastowe sprawdzenie, jakie są prawdziwe przyczyny decyzji o anulowaniu lotów. „Wydaje się mało wiarygodne to, że Ryanair nagle zorientował się, iż musi bez żadnego opóźnienia wysłać część personelu na urlop” – ocenił związek Filt-Cgil w wydanym oświadczeniu.

– Nikt nie może liczyć na taryfę ulgową. Pasażer to obywatel, który ma swoje prawa, chronione przez przepisy – podkreślił minister transportu Graziano Delrio, komentując zaistniałą sytuację.

– Zatem jeśli Ryanair je złamał, zapłaci za tego konsekwencje – dodał minister.

 

Źródło: Wp.pl

SKOMENTU JTERAZ

20 Comments

 1. Dla mnie to dziwna sytuacja , bo można dopuścić do takiej sytuacji w której taka ilość pracowników idzie na urlop i nie ma na ich miejsce zastępstwa ? Linie lotnicze powinny zawsze brać pod uwagę dobro podróżnych i starać się się , aby mieli udogodnienia a nie wieczne problemy .

 2. Linie Ryanair widocznie nie chcą być potencjalnym przewoźnikiem skoro tak traktują pasażerów . Potem będą się dziwić , że loty są nieopłacalne i z czasem ogłoszą upadłość .

 3. Co to za linie jeśli nie traktują swoich klientów poważnie ? Jeśli będą mieli takie podejście to na pewno długo się nie utrzymają na rynku , a tłumaczenie urlopami pracowników nie upoważnia do zawieszania lotów .

 4. W głowie się nie mieści takie podejście do osób które płacą za bilet i wymagają być na czas w określonym miejscu . Gdyby każda firma tak funkcjonowała to po jednej takiej sytuacji nie byłoby jej na rynku .

 5. Dla mnie nie ma takiego tłumaczenia jeśli większa ilość pracowników idzie na urlop w tym samym czasie . To firma powinna zadbać o zastępstwa na ten czas i nawet nikt nie powinien się o tym dowiedzieć . Chyba , że po prostu pewnym osobom zależy na tym , aby ogłosili upadłość i pozwalniali wszystkich pracowników , bo być może przynosi same straty , ale nie chcą o tym głośno mówić .

 6. W moim odczuciu linie lotnicze Ryanair nie dbają o potencjalnych klientów . Jak można nie brać pod uwagę ludzi którzy mają w planach wyjazdy do pracy lub rodziny . Gdybym ja decydował o urlopach to wysyłałbym po dwie osoby tygodniowo i na pewno byłoby to z korzyścią dla pasażerów jak i linii lotniczej .

 7. Moim zdaniem jeśli ktoś nie potrafi kierować firmą i nie jest w stanie utrzymać swoich pracowników , aby mogli systematycznie chodzić na urlopy to lepiej , żeby takie linie nie istniały to przynajmniej zaoszczędzi stresów pasażerom którzy są skazani na takich przewoźników kupując u nich bilet .

 8. Dla mnie te wszystkie linie nie są wcale takie super . Zawsze są problemu , albo ze strajkami pracowników a jak nie to samoloty są w złym stanie i zawsze coś . Kiedyś nie było tylu przewoźników i ludzie wszędzie dotarli i nie było takich problemów jak teraz .

 9. To nawet dobrze , że kilka linii upadnie to wtedy może dopiero zrozumieją pozostali , że trzeba dbać o pasażerów a nie ciągle osoby które kupują bilety mają się zastanawiać czy wylot będzie na czas czy znowu będą czekać kilka godzin na lotnisku .

 10. Moim zdaniem już dawno powinno się część linii zlikwidować , bo tylko niepotrzebnie robią zamęt i wprowadzają ludzi w błąd i narażają na straty . Powinno być kilku przewoźników i wtedy na pewno dbaliby o swoich potencjalnych klientów.

 11. Ja bym pozwalniała wszystkich i pracowników i osoby odpowiedzialne za całą sytuację jaka zaistniała ., bo nie można dopuścić do sytuacji w której odwołane są loty z powodu urlopu pracowników .

 12. Gdybym ja była na miejscu dyrektora który zarządza wszystkimi lotami to na pewno nie pozwoliłabym , aby w jednym czasie tyle osób poszło na urlop . Rozdzieliłabym urlop i każdy miałby do wykorzystania 2 tygodnie po tym czasie wraca i jest wszystko ok .

 13. Jak dla mnie to wydaje się nieprawdopodobne i nie wytłumaczalne takie zachowania członków załogi , że nie martwią się o swoich klientów i o swoją przyszłość , bo tak postępując można stracić pracę .

 14. Jestem zdania , że jeśli urlop przeszkadza w pracy to trzeba ją rzucić . Ja nawet bym się nie wahał sekundy i pozwalniał wszystkich którzy by chcieli iść w tym samym okresie .

 15. Dobrze , że są inne linie które będą dbały o pasażerów , bo jak widać linia Ryanair nie jest przygotowana do pewnych rzeczy i nie potrafi się dostosować do pewnych standardów .

 16. Witam . Z tego co wiem to ta linia jest najtańsza i szkoda by było , aby zniknęła z rynku . Mam nadzieję , że jeszcze wszystko się pozytywnie rozstrzygnie .

 17. Jestem ciekawa jakie będą konsekwencje jeśli chodzi o pasażerów i odszkodowania których będą się domagać . Mam nadzieję , że odechce się wszystkim urlopów.

 18. Cześć wszystkim . Często się słyszy o utrudnieniach , ale chyba pierwszy raz zaszła taka sytuacja . Liniom Ryanair widocznie nie zależy na pracy , a na pewno na klientach.

 19. Hej . Dla mnie jeśli mają istnieć takie linie których nie jesteśmy pewni to powinny zniknąć , a na ich miejsce wskoczą odpowiedzialne firmy które będą dbały o pasażerów a nie tylko o swoje dobro .

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Ostatnio dodane w kategorii air lines

PROSIMY WYLĄCZ ADBLOCKA - DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WPARCIE  :-) 

WYKRYLIŚMY ADBLOCKA

PROSIMY WYŁĄCZ ADBLOCKA

JESTEŚ SUPER! DZIĘKUJEMY ZA TWOJE WSPARCIE  :-) 

Przejdź Na górę